Uč se, nebo zemři!

Ne, tohle není recenze na výchovný film s Chuckem Norrisem v hlavní roli. Tento příspěvek je připomínkou, že kdo se neučí (a tedy nepřizpůsobuje svému okolí) nepřežije. Platí to v přírodě, ve škole a hlavně(!) v podnikání…

I ten nejjednodušší červík na Zemi (Caenorhabditis elegans tedy háďátko obecné) se musí naučit, kde je teplo, kde je nebezpečí a kde je potrava, aby přežil. V předmluvě ke své fascinující knize o učení z počátku roku 2020 How We Learn (rozhovor a autorem najdete zde) to píše přední světový neurovědec Stanislas Dehaene. A my bychom mu měli naslouchat. 

Ale proč? Co máme společného s nějakým červíkem? Především to, že hledání vhodného prostředí a způsobů, jak v něm prosperovat za nás nevyřeší naše geny, vrozené instinkty či intuice.

Ani ty nejlépe míněné rady a zkušenosti předchozích generací nám v dnešním světě nezaručí úspěch. A proto se prostě musíme učit. Učit se o světě jaký je teď. 

Pro podnikatele všeho druhu to platí dvojnásob. Nikdo nám nic nezaručí, nezajistí, nedaruje. Nikdo nám neukáže tu správnou cestu. Sami se musíme přizpůsobit a naučit se to, co je třeba.

Ano, v každodenním boji o zákazníka na osobní rozvoj často nezbývá čas.

Není ale ta nutnost urputného snažení zčásti důsledkem toho, že něco neznáme nebo neumíme? 

Jste-li na volné noze, nebo máte svou firmu, pak osobní rozvoj neznamená studium esoterických nauk nebo starořečtiny. Je to získávání kompetencí, které jste do minulé sezóny možná nepotřebovali, ale už brzy mohou rozhodovat o bytí či nebytí vaší živnosti. 

Příležitostí se učit je spousta. Takřka všechno je na internetu. Ale přiznejme si, že bez solidního vedení je setsakramentsky těžké se v těch všech informacích vyznat. 

A proto si dovolujeme vás pozvat ke společnému objevování nových způsobů jak pracovat, komunikovat a hledat zákazníky. Moderní živnostník je tu pro vás a pro vaši snazší a přímočařejší cestu k prosperitě. 

Vyberte si svůj kurz ještě dnes!